left right

O spoločnosti

BihorAroma plant  je rodinná firma, ktorá od roku 1860, nadväzuje na tradíciu bylinkárstva v oblasti Bihoru.
Snažíme sa čo najlepšie vytvoriť kombináciu liečivých bylín. Všetky rastliny sú ručne zbierané a starostlivo vyberané. Kombinácia bylín je citlivo vyberaná tak, aby pôsobila čo najúčinnejšie. 

 

Čo ponúkame:
Z čistého lona prírody sme pre Vás pripravili:

  • liečivé čaje
  • tinktúry
  • bylinné maste


Tieto prírodné bylinky odporúčame užívať  jeden mesiac až tri mesiace v závislosti na stave ochorenia. Pre tých, ktorí si chcú vyskúšať tieto liečivé čaje odporúčame 15 dňovú kúru na malej vzorke pri rôznych ochoreniach, ako je žalúdok, diabetes, nervový systém.
Najúčinnejšie je používanie bylinkového čaju spolu s tinktúrou.

 

Výrobky, ktoré distribuujeme pochádzajú z rumunskej hornatej oblasti BIHOR, prečítajte si viac o oblasti, kde ľudia žijú ešte stále v spojení s prírodou:

 


BIHOR


 

BihorBihor  je oblasť v severozápadnej časti Rumunska plná histórie, desiatky kostolov a pamiatok architektúry, rozsiahlych lesov,  rieky, jaskýň , pôsobivé typické dediny horských ľudí, ktorí udržujú autentický život, skrátka, kultúrne dedičstvo, ktoré siaha viac ako 2000 rokov.

Oblasť je zväčša hornatá s množstvom kopcov a údolí. Ľudia žijú hlavne na roztrúsených kopaniciach a lazoch. Slováci sem v minulosti prichádzali prevažne za prácou v baniach, prípadne ako drevorubači do miestnych lesov. Preto aj celý horský pás s rozlohou väčšou ako hlavné mesto Bukurešť je úplne vyklčovaný. Život v tejto oblasti je veľmi ťažký. Keďže ide o veľmi rozsiahle lazy, deti chodia každý deň pešo do školy aj vyše päť kilometrov.

Bihrosko-salajská oblasť je jedinečná svojimi láskavými a dobrosrdečnými ľuďmi, ktorí vám “dajú aj svoje posledné” To platí takmer doslova. Žije tu približne 10.000 Slovákov, ktorí sa živia predovšetkým ako poľnohospodári. Na svojich rozsiahlych hospodárstvach najmä pestovaním zemiakov.

BihorBuntesti Village je malbná  obec v juhovýchodnom kraji Bihor. Nachádza sa pod podhorím severozápadne od Bihor hôr. Obec Buntesti sa skladá z deviatich dedín: Buntesti,  Bradet, Dumbravani,  Lelesti, Dolné Glade, Horný Glade, Saud a Stancesti.
Celková plocha 7386 ha a ťaží z rozmanitou krajinou. Viac ako polovica obce sa nachádza v kopcovitej oblasti . začína na 154 m do strmých svahoch hory s nadmorskou výškou 1692 m háku. Obec má 4938 obyvateľov a vlastní 2808 hektárov.
V tejto oblasti sa nachádza Národný park Padis Plateau a Poiana Vărăşoaia.
Padis lesy sa skladajú zo smreku a buku. Medzi  alpskými bylinkami prevládajú: borievky.  Kto chce vedieť  čistinu s milióny kvetov, musíte navštíviť Národný park v júni až júli. V júli a auguste je doba kosenia, na lúkach sú omamné vône a lesných plodov. V septembri, lesy sú plné miestnych  obyvateľov, a turistov pri hľadaní lesných plodov a húb.
V Národnom parku  je veľa druhov divokých zvierat žijúcich v tejto oblasti,  Na lúkach na pasú srnky a jelene. Ja tam častý výskyt medveďov, diviakov, vlkov, tetrovov, veveričky. Horské prúdy nájdete veľa pstruhov.